Cukrzyca typu 2 i niski POZIOM CUKRU we krwi | Przyczyny i objawy hipoglikemii | Nie słodzę

Wyświetlenia : 2264

Sprawdź również inne przepisy

Komentarze (9)

 1. Radzę podjąć działania wychodzenia z hipoglikemii już przy 75 mg/dl (zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego, który NALEŻY NATYCHMIAST PRZERWAĆ), bo glukometry mają pewną tolerancję i wynik na glukometrze może trochę odbiegać od rzeczywistego poziomu glikemii (np. na glukometrze 75 mg/dl a w rzeczywistości we krwi jest np. 66 mg/dl czyli hipoglikemia).
  Jeżeli glukometr pokazuje mniej niż 80 mg/dl (np. 77 mg/dl) a odczuwamy już pierwsze objawy hipoglikemii i mamy zamiar się jeszcze ruszać czy coś wykonywać to POSTĘPUJMY JAK PRZY HIPOGLIKEMII! Podniesienie poziomu glikemii do 90 mg/dl czy nawet do 130 mg/dl nie zaszkodzi! Pamiętajmy, że cukrzyk to nie zdrowa osoba, u której 70 mg/dl jest jeszcze normą i przy wysiłku taki poziom będzie się utrzymywał. U cukrzyka poziom glikemii może spaść z tych 70 mg/dl BARDZO SZYBKO (W CIĄGU KILKUDZIESIĘCIU SEKUND CZY KILKU MINUT)!

  Ja odczuwam hipoglikemię już od 80 mg/dl w dół. Pierwszymi objawami są u mnie: mrowienie w kończynach górnych, nudności i szybsze bicie serca. Przy ok. 70 mg/dl robi mi się niedobrze (jak przed wymiotowaniem). Przy ok. 60 mg/dl pojawiają się mroczki przed oczami. Przy ok. 50 mg/dl robi się słabo i zaczynam się pocić. Przy 34 mg/dl (zmierzone ok. 5-6 minut po zażyciu połowy opakowania Dextro Energy) zrobiło mi się ciemno przed oczami i czułem taką lekkość, jakbym nic nie ważył…
  Niższego poziomu glikemii jeszcze nie miałem, ale podejrzewam, że przy 30 mg/dl sam bym sobie już nie poradził (przy 34 mg/dl jeszcze nie straciłem świadomości, ale było bardzo blisko). Bogu dziękować, że odczuwam pierwsze objawy hipoglikemii z dużym wyprzedzeniem. Wcześniej na to nie reagowałem natychmiast (a jeszcze dokończę koszenie trawnika, a jeszcze dojadę na rowerze do sklepu i dopiero zażyję Dextro itd…). Od czasu głębokiej hipoglikemii (34 mg/dl lub jeszcze mniej, bo najpierw zażyłem Dextro a później dopiero zmierzyłem glukometrem gdy Dextro już zaczęło działać – TO BYŁA WŁAŚCIWA KOLEJNOŚĆ, BO GDYBYM NAJPIERW ZACZĄŁ MIERZYĆ GLUKOMETREM TO PRAWDOPODOBNIE NIE DAŁBYM JUŻ RADY WŁOŻYĆ DEXTRO DO UST) reaguję NATYCHMIAST gdy "nic" jeszcze się nie dzieje czyli w moim przypadku przy 80 mg/dl (gdy poczuję pierwsze objawy). Mam wówczas czas na spokojne zmierzenie poziomu glikemii. Od 50 mg/dl w dół nie ma czasu na pomiary i TRZEBA DZIAŁAĆ NATYCHMIAST!

  Gdy pojawią się niepokojące objawy a nie "latamy" na codzień na wysokich cukrach typu ponad 200 mg/dl to załóżmy, że jest to HIPOGLIKEMIA a nie hiperglikemia, NIE TRAĆMY CZASU NA ZABAWĘ GLUKOMETREM, BO TO ZAJMUJE CENNY CZAS NA RATUNEK! GDY BĘDZIEMY NAJPIERW BAWIĆ SIĘ GLUKOMETREM TO MOŻE ZABRAKNĄĆ NAM CZASU NA URATOWANIE SIĘ! NARPIERW RATUNEK, PÓŹNIEJ POMIAR!!!

  Hiperglikemia NIE DAJE NAGŁYCH OBJAWÓW JAK HIPOGLIKEMIA (z których chyba pierwsze to senność i osłabienie). TRZEBA SOBIE TYCH KETONÓW TROCHĘ "NAPRODUKOWAĆ" WYSOKIMI POZIOMAMI GLIKEMII (OD OK. 250 mg/dl WZWYŻ) ABY POCZUĆ OBJAWY HIPERGLIKEMII…

 2. Temat bardzo ciekawy, jestem właśnie na etapie szukania przyczyny niskiego cukru w organizmie w godzinach wieczornych.
  Od dłuższego czasu wygląda to tak 17:00 cukier 88,obiad -tabletka-wypoczynek,20:00 cukier 60.
  Przyczyna ?Dla mnie to nadal zagadka.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *